Obsah‎ > ‎2014‎ > ‎

Leden 2014

19. 1. 2014

Příznivé počasí mě lákalo k létání a Jirka navíc konečně naprogramoval Tanga do nového rádia. Slovo dalo slovo a už jsme mířili do Přibyslavi. Tam sice docela foukalo, ale jinak bylo počasí příznivé, zejména s přihlédnutím k datu v kalendáři. Bylo to zajímavé létání. I přes silný vítr jsem měl velké potíže startovat přes 200 metrů a nebylo ani lehké se udržet ve vzduchu. Na druhou stranu, co by člověk měl chtít v polovině ledna, že?

13. 1. 2014, RCVN Poříčí

Na lednové kolo zimní ligy RCVN jsem tentokrát ze Ždáru vyrazil sám, doprovázel mě jenom Honzík. Byl jsem ale domluvený se zlínskou partou, která dorazila v plném  počtu. Celkem se v Poříčí sešlo 30 soutěžících. Bohužel počasí bylo nakonec proti nám a v létání nás zastavila mlha. Občas to sice vypadalo, že se zvedne, ale nikdy to moc dlouho nevydrželo. Létatelně začalo být až odpoledne a to už bylo na závody pozdě. Na navijáku jsem tedy neletěl ani start, neměl jsem chuť ztratit éro v mlze a pak trnout, kde se vynoří. Ale aspoň jsem si trochu zaházel s Edgem, letos poprvé. Škoda, že závody nevyšly, mohlo to být hodně zajímavé.

1. 1. 2014

Tradiční novoroční létání jsme opět absolvovali na louce za Vodojemem. S Tomášem jsme si tentokrát řekli, že místo obvyklých házedel provětráme letadla na navijáku. Počkali jsme si, až si zalétají ostatní a teprve, když byl ve vzduchu klid, jsme šli na věc. Kladku jsme dali jenom pár desítek metrů od navijáku, nebyl žádný důvod divočit. Dali jsme si s Tomášem každý dva skoky. Nechtěli jsme dráždit kobru bosou nohou, snažit se o nějaké exhibice by se nemuselo vyplatit. Létání to tedy bylo hodně opatrné a krátké, ale jako vstup do roku 2014 to bylo parádní.