Obsah‎ > ‎2014‎ > ‎

Květen 2014

21. 5. 2014

Když mi volal Petr s dotazem, jestli se nechystám na letiště, měl jsem už dávno jasno, že dneska provětrám naviják. A opravdu jsem byl spokojený - časy jsem sice létal víc dost mizerné, ale starty se mi dařily docela dobře. Myslím, že jsem si udělal rekord - 258 metrů ze 300 metrového silonu nepovažuju vůbec za špatné. Za zmínku ještě stojí jedno z mých přistání, kdy jsem Furio zapíchl do bahna tak pěkně, že bláto bylo až na přijímači. Občas je to létání prostě legrace. Petr dorazil o něco později než já, ale myslím, že si s Ascotem taky zalétal dobře.

19. 5. 2014

Po hodně dlouhém období dešťů a zimy se počasí konečně umoudřilo a tak jsme se sešli s Milanem a Jirkou ve Škrdlovicích ke společnému létání. Zvědaví jsme byli samozřejmě na Milanova nového Vortexe. Pěkné éro, i když na ohyb je křídlo o něco měkčí, než bych očekával. Milan Vortexe teprve zalétává, ale ke konci létání už si pochvaloval, že začíná létat podle jeho představ. Já létal s Edgem a opět jsem ve větru ocenil, že jsem se dokopal k výrobě balastu. Ještě to ale bude chtít jedno závaží, i s nejtěžším se na letové hmotnosti 300 gramů a to nestačí.

Já a Edge Mudrování nad Milanovým novým rádiem Vortex II

10.-11. 5. 2013, F3K Zlín

Zlínskou soutěž F3K bych si hodně nerad nechal ujít. Letos jsem dokonce plánoval vyrazit s celou rodinou, ale předpověď počasí byla docela nejistá, takže jsem v pátek nakonec vyrazil jenom s Honzíkem a samozřejmě s kolegy z klubu - s Jirkou a Ondrou. Počasí nakonec vyšlo výborně. V noci na sobotu sice pršelo docela hodně, ale přes den bylo krásně. Do soutěže nastoupilo 27 závodníků a pod taktovkou zkušených “bratrů v triku” všechno klapalo bez nejmenších zádrhelů. Během dne jsem ocenil balast do Edge, měnil jsem ho dost často, protože síla větru se během dne hodně měnila. Měnila se i termická aktivita a na mých výkonech to bylo dost znát. V prvních pár kolech se mi celkem dařilo, ale pak už to se mnou šlo z kopce. Radost mám z toho, že jsem (jak je u mě obvyklé) tentokrát nezkazil úlohu Vzrůstající časy a dokonce jsem vylétal tisícovku při společných startech, což ale byla spíš klika než umění. Kdyby Jirka nezkazil poslední let, dost by mi napráskal. Ostatní kola nebyla v mém podání žádná sláva a je vidět, že neumím létat v turbulenci a nevýrazné termice a že hodně ztrácím na tom, že neumím házet vysoko. Mimochodem, celý závod mi odměřil Honzík. Čekal jsem, že ho nechám měřit jenom v některých kolech, ale časomíru zvládal i pro “divočejší” úlohy. Po devíti sobotních kolech byla sobotní část ukončena a následovalo volné létání aerovleků, mikro F3K a dalších, které plynule přešlo ve večerní posezení. Nedělní počasí už nebylo tak optimistické. Podařilo se nám ještě odlétat desáté kolo, ale pak začalo pršet a pořadatelé se rozhodli soutěž ukončit. Zvítězil Ondra Rezler, následovaný Petrem Dvořákem a Martinem Krpatou. Já skončil devatenáctý, takže nic moc, ale mohlo to být i horší. Každopádně to ale byl vynikající víkend strávený v perfektní společnosti.

9. 5. 2013

Už na minulé závody jsem si říkal, že bych do svého extra lehkého Edge měl pořídit nějaký balast, ale nedokázal jsem se k tomu dokopat. Předpověď větru pro zlínskou soutěž mě už ale přesvědčit dokázala, takže dnešní dopoledne jsem strávil litím olova. Výsledkem jsou tři balastní “lízátka” - 30, 50 a 75 gramů. Po odpoledním dešti jsem neodolal a vyrazil na letiště zkoušet. Všechno bylo v pořádku, vyzkoušel jsem postupně všechny tři hmotnosti a těžiště sedí se všemi perfektně. Na letišti byl i Jirka s Martinem a odpoledne příjemně ubíhalo, takže jsem tam nakonec vydržel až do večera.

Lízátka

4. 5. 2014

Po dlouhé, předlouhé době nám pěkně fouknul severák a tak jsme s Jirkou vyrazili do Pavlova.Já jsem si zalétal parádně, i když foukalo trochu z boku. Myslím, že si létání užil i Jirka, pro něj ale bylo trochu smolné poslední přistání, při kterém vylomil páku z křidélka. Nic vážného, po zalepení budou Tanga zase připravené k akci. Kdyby takovýchto letových dní bylo letos víc, byla by to paráda.

1. 5. 2014

Ani letos jsem si s rodinou nenechal ujít den otevřených dvěří na přibyslavském letišti. Letos se tato akce podle mě velice vydařila - spousta letadel a ideální počasí. I modeláři měli svoje zastoupení a bylo na co koukat. Nečekal jsem, že si ve všem tom programu nějak zvlášť zalétám, ale během odpoledne jsem postupně nastřádal pár desítek minut létání s Edgem. Moc příjemné odpoledne, domů se mi vážně nechtělo.

Comments