Obsah‎ > ‎2014‎ > ‎

Březen 2014

29. 3. 2014

S Jirkou jsme se domluvili na létání v Přibyslavi a hned z kraje musím říct, že to byla vynikající volba. Já proháněl Furio, Jirka Tanga a není o čem psát - prostě to nemělo chybu. Letos mě to létání na navijáku baví.

22. 3. 2014

Nádherné počasí je potřeba využívat, i když času je málo. Dneska jsem vzal naviják a Furio a naletiště vyrazil hned dopoledne. Počasí perfektní, mírný vítr přímo do navijáku a termika, jak má být. Užíval jsem si létání plnými doušky. Takové jaro jako letos se asi hned tak opakovat nebude.
Večer jsem strávil taky ve společnosti modelářů. Mejdan se vydařil a dokonce jsme si i zalétali. Martin totiž přišel s mikro kopterou a byla to docela legrace.

13. 3. 2014

Poprvé jsem letos vyrazil létat ve všední den po práci. Sice bylo jasné, že moc času mi do soumraku na létání nezbyde, ale bylo krásně, tak co? Když jsem dorazil, bylo na letišti docela živo. Je vidět, že parádní počasí se modeláři snaží využít. Létal jsem s Edgem a v totálním bezvětří to bylo docela dobré - lety bez termiky přes dvě minuty nebyly nic výjimečného.

Američan Diabolic Poslední let dne

8. 3. 2014, RCVN Poříčí

Vzhledem k ideální předpovědi počasí jsme s Jirkou a Tomášem příliš neváhali s účastí v dalším závodu zimní ligy RCVN v Poříčí. Na místě byl jedinou vadou na kráse mírný vítr do zad. Podle toho vypadaly naše startovní "výšky", ale za to si můžeme sami, že nemáme natrénováno. Trochu (dost) zmatení jsme byly ze systému rozlosování a než jsme pochopili, že na letová kola se vůbec nehraje, dělali jsme Karlovi Kotučovi v organizaci svými dotazy asi dost velký guláš. Počasí bylo opravdu parádní, nicméně s termikou se nám zrovna moc nedařilo a bylo jasné, že zejména na zkušené jéčkaře nemáme ani náhodou. Od těch tentokrát dostali nařezáno i béčkaři, podmínky byly tentokrát pro F3J pluhy opravdu příznivější. A co si budeme povídat, přistávání na bod má F3J elita natrénované fakt parádně. Trochu nás překvapilo, jak byl tentokrát závod fyzicky náročný. Létalo se v poměrně početných skupinách, takže na odpočinek nezbýval čas. Asi by to chtělo víc navijáků, aby se člověk tak nenaběhal. Dělat pomocníka najednou dvěma pilotům není žádná legrace a bylo dobře, že jsem měl s sebou Honzíka, který nám dělal časoměřiče. Byly to fajn závody, i když jsme tentokrát skončili na chvostu startovního pole (já 16. místo za 21 závodníků).
Další fotky si můžete prohlédnout v galerii Tomáše Winklera.

2. 3. 2014

Letošní "zima" mi dokonale vyhovuje. Počasí je poslední dobou perfektně jarní, takže jsem si dneska řekl, že je čas podívat se, jak vypadá naše letiště a cesta k němu. S sebou jsem vzal Edge. Na místě už Ondra a Láďa trénovali se svými F3K, takže jsem se přidal a jen jsem zíral, jak dobře se létalo. Později za mnou dorazil zbytek rodiny a s Edgem si zaházel i Honzík. Už se mu hody docela daří.

Comments