Obsah‎ > ‎2013‎ > ‎

Duben 2013

28. 4. 2013

Namlsán včerejším perfektním počasím jsem se odpoledne sbalil a vyrazil na naše letiště. Hlavně jsem se těšil, že provětrám naviják a Furio, ale pro jistotu jsem si s sebou vzal i SuperGee. Na letišti mě ale čekalo zklamání - poměrně hustá mlha, do které jsem rozhodně neměl odvahu střílet letadlo z navijáku. Zůstalo tedy u F3K. I přes nepřízeň podmínek nakonec nebylo létání špatné a vydržel jsem házet přes hodinu. Naviják holt až někdy příště.
SuperGee a mlha kolem letiště

27. 4. 2013

Zahajování sezóny ve Skleném jsme zrušili kvůli malému zájmu. Místo toho jsme se sešli v Přibyslavi, kde byly na programu žákovské závody, volné létání a v neposlední řadě grilovačka. Trochu jsme se báli počasí, ale to nakonec vyšlo naprosto dokonale. Nejen, že sluníčko svítilo a hřálo jako v létě, ale  k tomu bylo i skoro úplné bezvětří. Díky tomu se vydařily závody volňásků, zejména na A1 a A3 byl nádherný pohled. Soutěže házedel se zúčastnil i náš Honzík a nedopadl zle. Skončil v polovině startovního pole a byl spokojený. Po soutěži následovalo volné létání s radiáky a roztopili jsme gril. Během odpoledne se počasí trochu zkazilo a hrozil déšt, ale spadlo jen pár kapek. Sezónu jsme tedy zahájili velice příjemně. Myslím, že to byla důstojná náhrada za Sklené.


21. 4. 2013, F3F Žďárská jarní

Loni nám jarní svahovka vyšla a i letos jsem byl optimista. Předpověď byla jasná - bude foukat do jimramovské podkovy. Na kopci se sešlo 12 závodníků a pořadatelský tým. Ovšem tak nějak se zapomněl dostavit vítr. Velkou část dopoledne jsme strávili povídáním a létáním v termice, závodit se ale nedalo. Když už fouklo, stáčel se směr na jiný kopec.První sondu udělal Vašek Vojtíšek, který nastoupal výšku, odletěl nad Jimramovské Pavlovice a na dálku vyzkoušel, že tam to opravdu vypadá lépe. Jako druhý vyzkoušel svah přímo na místě Tonda Hlavsa a tak bylo rozhodnuto, že se přesuneme. Na druhém kopci jsme pak opravdu zahájili soutěž. Vítr sice stávkoval pořád, ale náš náčelník vyhlásil zákaz oprav a tak soutěž pomalu ale jistě postupovala. Samozřejmě to byla velká loterie, někomu vzduch přišel, někomu ne. Prostě taková klasická česká svahovka. Nejlepší šprajc se dostavil Filipovi Kalenskému, který nezaváhal a zaletěl nejlepší čas závodu kolem 37 vteřin. Často ale museli piloti bojovat s nepřízní větru a bylo k vidění i pár vrtáků a nul. Díky nejistým podmínkám bylo zajímavé sledovat průběžné pořadí. Nejprve měl na vítězství našlápnuto Filip, ale postupně se na nejvyšší příčku probojoval Radek Plch, takže na Filipa zůstalo druhé místo. Já měl na vzduch docela kliku.Pravidelně jsem střídal dobrý čas se špatným, ale v součtu jsem se držel poměrně vysoko.Nakonec mě v posledním kole definitivně přeskočil Vašek, který to mezi bázemi na rozdíl ode mě opravdu umí, takže se svým umístěním na čtvrtém místě jsem spokojený. Co si budeme povídat, stejně jde hlavně o ten příjemně strávený čas mezi partou stejně postižených pacientů.
Kompletní výsledkovka je ke stažení na stránkách klubu.

18. 4. 2013

Milanova uhlíková "černá smrt" (F3K házedlo) se konečně dočkala záletu. Já jsem se taky přijel na Milanovo létání podívat. Já jsem taky chvilku řídil a líbilo se mi to, ale na můj vkus měl Milan nastavené hrozně velké výchylky. Celkově ještě bude potřeba hodně ladění, po prvním dni ještě není ani finální těžiště. Co vypadá skvěle, je celková tuhost letadla. Prostě komplet uhlík je komplet uhlík. Tohle už snad Milan neroztrhá, ale u něj člověk nikdy neví :-)
Příprava stroje A jdeme na to Jo, letí to

13. 4. 2013, F3K Chrudim

Předpověď počasí pro soutěž F3K v Zaječicích nebyla ideální a letos jsem káčko vlastně ještě pořádně nevytáhl, ale atmosféra závodů mi chyběla. Že jsem nebyl jediný, kdo se na závody těšil, bylo jasné z počtu přihlášených - 27 přihlášek (včetně dvou účastníků z Polska a jednoho ze Slovenska!) je super. Naše pětičlenná žďárská výprava dorazila hned brzo ráno, takže jsme si v klidu stihli dát tréninkovou půlhodinku. Já po ní vyhodil ze SuperGee výškoměr, protože mi pořád signalizoval nízké napětí palubních zdrojů. Ještě nemám správně  odladěné parametry pro jednu lipolku. Smůlu si ještě před soutěží vybral Jirka, který při přistání poškodil trup svého Flow a nakonec do závodu nenastoupil. Za problémy mohlo částečně počasí. Nejen, že jsme se za celý den vůbec neohřáli, ale hlavně nás všechny trápil silný vítr, který během dne zesílil až k 7-8 m/s, maximální náraz byl kolem 12 m/s. Řekl bych ideální svahařské počasí, ale na F3K nic moc. Spoustě závodníků se vítr nelíbil natolik, že po čtvrtém kole byla soutěž přerušena a hlasovali jsme, jestli pokračovat. Bylo zvoleno pokračování, takže jsme přidali další dvě kola. Já byl také pro pokračování, podle mého názoru sice foukalo hodně, ale nebylo to nic nesnesitelného. Víc mi vadila vlezlá zima. Vítr se samozřejmě podepsal na letových výkonech. Bylo vidět, kdo ve větru létá a kdo ne a taky byly vidět velké rozdíly mezi letadly. Moje SuperGee je v takovémto větru v podstatě nepoužitelné. Jakmile jsem se potřeboval probojovat dopředu, platil jsem za to obrovským opadáním. Když k tomu připočtu své pilotní (ne)schopnosti, není divu, že jsem skončil na 19. místě, tj. pěkně na chvostu závodního pole. Ani ostatní z našeho klubu na tom nebyli o moc lépe. Aby byl Milan až dvanáctý a neměl ani 90% vítěze, to se moc často nevidí. Očekávám, že po těchto závodech si pořídíme taky nějaká těžší éra do větru. Milan už s sebou měl nové éro s pracovním názvem Černá smrt (komplet v uhlíku včetně ocasních ploch), ale ještě nebylo letuschopné. Když už jsme u nových letadel, všiml jsem si, že se docela proměnil letový park závodníků. Zatímco ještě docela nedávno byl asi nejpoužívanějším modelem Osiris, tentokrát jsem měl pocit, že v popularitě vládne polský JJEdge. Celkově se ale dá říct, že proti dřívějším sezónám začíná být k vidění pestřejší škála letadel a to se mi líbí. Hlavně je potěšitelné, že vznikají i nové české projekty. Uvidíme, co přinesou další závody. Dnešní soutěž mě do nadcházející sezóny pěkně naladila.