Obsah‎ > ‎2013‎ > ‎

Březen 2013

10. 3. 2013

Teplé počasí mě lákalo ven, takže jsem dopoledne strávil výměnou akumulátorů v SuperGee. V této sezóně se chystám létat na 1S LiPol baterii, což je koncept, který má svoje výhody i nevýhody. Hlavní nevýhodou je samozřejmě nízké napětí jednoho článku. Nicméně udělal jsem pár měření a ani napětí na mých NiMH bateriích není po nějaké době provozu zrovna ideální. Výhodou je pak využitelná kapacita. NiMH 350 mAh jsem nahradil lipolkou o kapacitě 900 mAh a ještě jsem musel dovažovat kouskem olova. Samozřejmě nebudu zatím hodnotit, možná to v půlce sezóny zahodím, ale když je 1S dost dobré pro Joe Wurtse, myslím, že mně by mohlo stačit taky.
Zrovna, když jsem se začínal chystat s klukama ven, ozval se Milan, že by si také zalétal. Nakonec jsme se na vodojemském kopci sešli v pěkném počtu. První jsem dorazil já a kluci a zalétali si asi 20 minut na kabelu s Dingem. Kluci to začínají zvládat, ale ještě je co trénovat.
Než jsme vylétali baterky, dorazili ostatní piloti a vzduch se začal hemžit letadly. Kromě Martina si dovezl haláka i Jirka, poprvé jsem ho viděl naživo v dokončené kamufláži. Do vzduchu jsme se vešli i já a Milan s káčky. Bylo to super lítání, startů jsem sice dal jen pár, ale kromě jednoho byly všechny s termikou, až jsem zíral. Nakonec nás z kopce vyhnala přeháňka, ale i tak jsme si zalítali do syta. Škoda, že má zase začít mrznout.
Martinův halák Házedláři Jirkův halák