Obsah‎ > ‎2012‎ > ‎

Červen 2012

23. 6. 2012

Dopoledne bylo na programu sekání letiště. Rovnou jsem si s sebou tedy vzal SuperGee a Ascota, abych si taky zalétal. Když bylo posekáno, natáhl jsem naviják a šel na věc. Hned v prvním startu jsem si vyzkoušel, jaké to je, když silon praskne těsně před vypuštěním modelu. Šel jsem samozřejmě na záda, ale model jsem udržel ve vzduchu a bez škrábnutí. Další pokus už byl dobrý, silon prasknul až těsně před potopením před výstřelem :-) Nakonec jsem špagát vyměnil a pak už to byla celý den pohoda. Nepříjemné ale bylo, když mi při kolmém sestupu z téměř 500 set metrů začala flutterovat výškovka. Problém bude zřejmě se servy výškovky, protože táhla jsou tuhá dostatečně. Že by v teplém počasí serva ztrácela přídržnou sílu?

16. 6. 2012

S klukama ze Škrdlovic už jsem si dlouho nezalétal a dneska měl navíc přijít i Jenda Pejchar. Počasí ale bylo tak trochu proti nám. Foukal silný vítr a v turbulentních podmínkách bylo létání hodně obtížné. Ale co, užili jsme si aspoň starty do velkých výšek. Já jsem s Osirisem zkoušel atakovat 50 metrů, ale nevyšlo to. Navíc mi prasklo lanko ovládání směrovky. Potom už jsem musel létat se SuperGee, ale na to už bylo větru přecejen moc.

8. 6. 2012

Odpoledne jsme se s Jirkou potkali na letišti s F3K házedly, abychom si trochu zatrénovali. Náš Honzík si vzal házedlo MiniBalein a taky si zařádil.
Comments