Obsah‎ > ‎2012‎ > ‎

Březen 2012

25. 3. 2012

Severní vítr mám rád, protože pro něj mám oblíbený kopec u Pavlova. Ascota jsem měl připraveného, takže jsem po obědě sbalil fidlátka a vyrazil jsem na letošní první létání s pořádným letadlem. Nabalil jsem si i Osirise pro případ větrné nouze. Na místě ale bylo jasné, že Osiris nepoletí, foukalo dostatečně, i když dost po kopci. Nebyl důvod váhat, takže za chvíli byl Ascot ve vzduchu a já si lebedil. Na nějaké divočení to nebylo, ale první svahové létání se stejně radši držím zkrátka. Nalétal jsem necelou hodinu. Paráda.

Ascot nad Pavlovem

24. 3. 2012

Počasí je poslední dobou super, jenom není v mých časových možnostech jít létat ve všední den. Víkend jsem se ale rozhodl využít - dnes rovnou na dvě etapy. Kolem poledne jsem vzal házedlo jenom za domy k lesu a zalétal si první hodinku. Později odpoledne jsem se sešel na vodojemském kopci s Jirkou a Láďou. Oba s sebou měli nové stroje - Jirka FW5 Flow, Láďa čerstvě zalétaného ISISe. Zalétali jsme si výborně, i když s termikou to byl trochu švindl. Svah stoupáky generoval v jednom kuse, takže žádná velká snaha o udržení ve vzduchu nebyla nutná. Jako relax ovšem k nezaplacení.

FW5 Flow FW5 Flow Láďa s ISISem Jirka s Flow Já a SuperGee Flow startuje

4. 3. 2012

Skoro by se chtělo věřit, že už začalo jaro. Vylákalo mě to na létání s Osirisem. Hlavní ale nebylo létání samotné, hlavně jsem chtěl vyzkoušet nové vybavení pro nadcházející sezónu - tretry.Ne, že bych měl pocit, že mi tretry pomůžou k lepším výškám hodů. Po dnešku ale můžu říct, že to s nimi není ani horší. V těch tenkých šlupkách je ale zatím přecejen zima :-) Kromě mě byl na place ještě Láďa s Mantou. Létalo mu to docela dobře, ale určitě už se těší na plnokrevné F3K.

Správná obuv pro F3K Osiris
Comments