Obsah‎ > ‎2011‎ > ‎

Únor 2011

28. 2. 2011

Po velmi hektických dnech v práci se dneska konečně udělalo trochu volněji. Počasí doslova vybízelo, aby člověk vyrazil ven. SuperGee jsem měl nabité, takže jsem se doma po práci ani nezdržel. Létání bylo fajn, jenom mě neustále rušilo pípání výškoměru, který hlásil nízké napětí zdrojů. Akumulátory už holt nestojí za nic a při zátěži nedrží napětí. Je jasné, že na novou sezónu budu muset použít nové. Koupené už je mám, jenom jsem se zatím nedonutil je spájet dohromady. Na obrázku je graf jednoho letu. Obslužný software výškoměru se stále vyvíjí, aktuálně pracuju na podbarvování grafu v závislosti na zaznamenané letové fázi. Červené podbarvení je fáze Start, zelené fáze Termika a bez podbarvení je fáze Normal.
Jarní počasí za vodojem nalákalo i kluky z kroužku. Láďa vodil Piageta moc pěkně, je vidět, že kluci chodí trénovat při každé příležitosti.
Graf z výškoměru Piaget ve visu A ještě jednou Piaget

12. 2. 2011

Počasí v poslední době nebylo vůbec špatné, ale k létání jsem se dostal až dnes. Teplota byla sice jen lehce nad nulou, ale to vůbec nevadilo, protože skoro nefoukalo a nebe bylo bez mráčku. Nejprve jsem chvíli po obědě vyrazil s Dingem 3, abych otestoval novou funkci, kterou jsem připsal do OpenAltimeteru - omezovač výšky. Funkce je jednoduchá - po dosažení nastavené výšky výškoměr automaticky stáhne plyn. Fungovalo to spolehlivě, i když mouchy to samozřejmě ještě má. Na druhou stranu nelze očekávat dokonalý výsledek po hodince programování, že?
Později odpoledne jsem se na loučku za Vodojemem vrátil, abych si trochu zaházel se SuperGee. To už byl na místě Jirka a kluci z kroužku. Ti s sebou přinesli parádní novinku - létající kamion! Sice úplně dobře nelétal, ale vizuální stránka je dokonalá :-) Moje létání se SuperGee bylo taky fajn, nějaká ta termika se našla. Začínám se hodně těšit na jaro.
Kamion Opravdu to letí!Piaget
Comments