Obsah‎ > ‎2011‎ > ‎

Říjen 2011

22. 10. 2011, F3K Mělník

Konec F3K sezóny tradičně patří soutěži v Mělníku. Nejprve se zdálo, že z našeho klubu nebude účast nijak valná, ale nakonec jsme vyráželi ve čtyřech - já, Jirka, Milan a Ivoš. Skoro celou cestu jsme jeli mlhou a i nad letištěm se vznášel lehký opar. První zkušební lety ukázaly, že nosit to bude. Někdy po poledni, když skončila soutěž RCH, se pomalu rozběhl závod F3K. Účast závodníků byla výborná - 24 pilotů. Zasoutěžit si přijel např. i Filip Kalenský. Jeho velké svahařské zkušenosti se nezapřely - zalétaval 20 minut před začátkem, trimoval během prvního kola. Létal ale dost dobře. Když chyboval, tak většinou kvůli nedostatku F3K zkušeností. Celé odpoledne vydržely příznivé podmínky. Vítr skoro nefoukal a termika bývala sice slaboučká, ale většinou dost rozsáhlá, takže nebylo výjimkou vidět všechny modely z rundy společně točit v jednom stoupáku. Docela se dařilo i mně, ale samozřejmě že pár věcí jsem si taky zkazil. Nenalétat dvě minuty v úloze Vzrůstající časy, to je prostě velká bodová ztráta, zejména když většina ostatních v rundě max zaletí.
Celkem jsme odlétali šest kol. Vítězem se stal Milan Havelka před Pavlem Krištofem. Rozhodoval škrtací let. Podle mě se zde projevilo to, že se letové skupiny neměnily po každém kole, ale po dvou. V šestli kolech tak byly vlastně jenom tři různá rozlosování, což lehce vede k tomu, že se dva piloti nepotkají vůbec nebo proti sobě naopak létají pořád. Třetí příčku obsadil Martin Krpata. Já skončil devátý, což bylo docela příjemné překvapení.

18. 10. 2011

V práci poslední dobou trávím hodně času. Ani dneska jsem nepřišel domů zrovna brzo, ale řekl jsem si, že je možná jeden z posledních pěkných dní podzimu, takže jsem sbalil letadla a vyrazil si na chvíli zaházet. Během nabíjení jsem vyměnil pružinku na výškovce SuperGee, která se mi poslední dobou zdála málo silná a starty podle toho vypadaly. Zdá se, že výměna opravdu pomohla. Pár startů jsem si dal i s Osirisem. Taky jsem pokračoval v natáčení startů, aby bylo přes zimu co analyzovat. Zatím to ale nějak nepomáhá.
Přistání na samospoušť

15. 10. 2011

Na tento víkend jsme naplánovali Poslední létání. Musím říct, že počasí jsme trefili perfektně, takže loučení se sezónou vyšlo na výbornou. Zároveň se náš sešlo docela dost, takže bylo pořád na co koukat. Prostě krásně strávená sobota.

4. 10. 2011

Školka, do které shodou okolností chodí náš Ondra, pořádala dneska odpoledne drakiádu. Po pouštění draků se pak rodiče s dětmi přesunuli na naše letiště, aby si tam opekli párky. Při té příležitosti jim Petr Fořt a Jirka Šiler předvedli pár letových ukázek, i když mumraj na letišti byl mimořádně velký. Já jsem s rodinou také dorazil, i když poměrně pozdě. Přivezl jsem na ukázku Osirise, ale musel jsem se, hlava děravá, vracet domů pro vysílač. Zalétal jsem si jen krátce, pak už jsem se věnoval spíš dětem a buřtům.
Jirka startuje s Plutíkem Mumraj na letišti

2. 10. 2011

Náš speciální uhlíkový drak (smrkové lišty holt nevedu :-)) do bezvětří dnes odpoledne prošel kompletní rekonstrukcí a tak jsme ho samozřejmě museli vyzkoušet. Překvapivě jsme na letišti nikoho nepotkali, jenom u Vodojemu proháněli kluci EPP ptáky. Po chvilce seřizování začal drak létat tak, že ho zvládal jak Honzík, tak Ondra a já si mohl dát pár startů se SuperGee. Snažil jsem se trénovat hody, ale stejně si ze mě dělal Honzík legraci, že je s drakem výš.
Pouštění draka
Comments