Obsah‎ > ‎2011‎ > ‎

Březen 2011

27. 3. 2011

Poslední dobou jsem hlavně pracovně v jednom kole, takže na létání nezbývá čas, i když počasí je super. I tak už se ale pomalu začínáme probírat ze zimního spánku. Důkazem může být to, že jsme se dneska sešli ve Škrdlovicích. Jednak abychom prodiskutovali plány na nadcházející sezónu, jednak abychom si zalétali. Čekal jsem trochu víc F3K strojů, ale Milan nakonec nelétal, protože jeho Edge má pochroumanou směrovku a Jirka si přivezl jenom samokřídlo. Házel jsem tedy jenom já a Jenda. Vydrželi jsme docela dlouho, i když k večeru už přestávalo být teplo. Je fajn si zase polétat v partě.
Jenda a SuperGeeJirka a delta

7. 3. 2011

Počasí poslední dobou začíná vypadat na jaro. I když přes noc pořád hodně mrzne, přes den už je díky sluníčku docela příjemně. Na létání už mě to lákalo několik dní, ale nepříjemně foukalo, tak jsem se na louku s házedlem dostal až dnes a to rovnou dvakrát. Kolem oběda stále docela nepříjemně foukalo, takže jsem spíš zkoušel hody než nějaké kroužení v termice. Bublina se sice občas nějaká najít dala, ale přes domy po větru jsem radši nelétal. Odpoledne už byl vítr jen velmi slabý, ale zase už nebyla taková termika. Samozřejmě jsem vozil výškoměr. Naměřené výšky ani tak zajímavé nejsou, za pozornost ale rozhodně stojí graf napětí akumulátorů.  I když napětí padá hluboko pod 4V, serva ani přijímač s tím nemají problém a letadlo funguje. Tím ale rozhodně nechci říct, že je to v pořádku! Jsem ovšem docela zvědavý, jestli vůbec pomůže, když baterky nahradím novými.
Graf napětí je hrůzostrašný, ale překvapivě vše funguje bez problémů

1. 3. 2011

Nemodelářské přispěvky mám na deníčku v podstatě jen dva - jeden o narození prvního syna Honzíka, druhý o narození druhého syna Ondry a teď tedy píšu třetí o narození třetího syna Míši. Ten se nám narodil dnes v noci a samozřejmě z něj máme velkou radost. Uvidíme, jestli se Míša taky tak modelářsky povede, jako jeho bráchové. Na letišti v kočárku jistě stráví hodně času :-) A protože se nás všichni pořád ptají, tak ne, opravdu nás ani trošku nemrzí, že to není holčička!
PS: Rád bych touto cestou poděkoval policistům v Havlíčkově Brodě za rychlost, s jakou nás nechali pokračovat v cestě, když zjistili, že máme opravdu dobrý důvod spěchat :-)
Malý Míša
Comments